default_mobilelogo

Hrvatsko planinarsko društvo "Međimurje" organizira za članove društveni pohod u Samoborsko gorje (Veliki Lovnik 737 mnv )

Polazak autobusom je u nedjelju 26. travnja 2015. u 06:00 sati sa parkirališta iza "Macanovog doma" Tome Masaryka 24, Čakovec. Vožnja autobusom Čakovec – Zagreb – Samobor – Šoićeva kuća odakle počinje pohod.
Šoićeva kuća – desno asfaltnom cestom, kod raspela skrećemo desno, nakon zadnje kuće širokom šumskom cestom skrećemo na cestu za Dragonošac, planinarski dom Gostinjac Sveti Bernard – vrh Veliki Lovnik – povratak s vrha u dom Sv. Bernarda (odmor-ručak grah za sve planinare).
Sveta misa u Gostinjcu Sveti Bernard u 12:30 sati.
Povratak autobusoam do Šoićeve kuće.
Ukupno hodanja cca 4:00 sata.
Po povratku se na kratko zadržavamo u Samoboru (samoborske kremšnite i ostale delicije).
Mogućnost posjeta samoborskom muzeju – planinarski arhiv (otvoren do 16:00 sati).
Povratak u Čakovec u večernjim satima.

Potrebno ponijeti:
Dobru planinarsku obuću, zaštitu od kiše, sunca i vjetra, te malo dobre volje!
Gostinjac Svetog Bernarda opskrbljeni pićem i kavom, a osigurati će se i grah besplatno.

Zahtjevnost: Izlet tehnički nije zahtjevan, pogodan je za sve planinare i ljubitelje prirode, a za planinarenje je dovoljna prosječna fizička kondicija, a svaki sudionik ovog planinarskog pohoda hoda na vlastitu odgovornost.

Cijena prijevoza autobusom iznosi 90 kn po osobi.

Voditelj planinarskog pohoda: Franjo Janković

Prijave i plaćanja:
- Franji Jankoviću (tel.: 040/631-600, mobitel: 098/982-6414) ili
- Magdaleni Bistrović (tel.: 040/310-955, mobitel: 099/688-6614)

Voditelj planinarskog izleta ima pravo promijeniti plan izleta uslijed nepredviđenih okolnost ili drugih nepredvidivih događaja tijekom izleta.